Manufacturer of high quality chocolate equipment and fudge equipment since 2003

Јазик
ВЕСТИ
VR

Гумен

декември 07, 2022

Фаџ, нов тип на носач на хранливи материи, е лесен за јадење, полн со бои, мириси и социјални атрибути. Тоа е повеќе во согласност со потребите на современите луѓе кои сакаат да уживаат во вкусна храна и да надополнуваат различни нутритивни елементи. На потрошувачите им нуди повеќе сценарија, тоа е погодна можност за зачувување на здравјето и здравствена заштита во секое време, на кое било место.

Судејќи според неодамнешните податоци за потрошувачката на интернет, функционалните нутриционистички гуми за џвакање во форма на грицки станаа најбрзо растечката дозирна форма за потрошувачка на здравствени производи меѓу младите по 90-тите и генерацијата Z.

Гледајќи го глобалниот пазар на меки бонбони, се проценува дека глобалниот пазар на функционална храна ќе надмине 600 милијарди јуани во 2022 година, а продажбата на функционални бонбони ќе надмине 8,6 милијарди американски долари.Растечкиот пазар на функционални хранливи гуми за џвакање донесе поголема побарувачка на потрошувачите, како што се: заштита на очите, орална убавина, антиоксидација, мултивитамини и минерали, заштита на црниот дроб, отрезнување, нарушувања на спиењето, зајакнување на имунолошкиот систем и други функционални хранливи состојки се појавуваат во во производите за епирање.Во исто време, побарувачката за вкус на функционални хранливи гуми за џвакање на потрошувачкиот пазар исто така се зголемува, од единствениот вкус на Q-бомба на желатинските гуми за џвакање до повеќеслојното искуство на вкус на растителните гуми за џвакање.

Со развојниот тренд на поздрави, поделени и функционални меки бонбони, вегетаријанските меки слатки на база на растителни гуми станаа новиот фаворит на пазарот.

Човечките суштества се повеќе се грижат за личното здравје, благосостојбата на животните и заштитата на земјата. Следејќи го трендот на бонбони „Подобро за тебе“, вегетаријанството од растително потекло е уште еден важен потрошувачки тренд на пазарот на бонбони.

Според прогнозните податоци од Mordor Intelligence и Grand View Research, сложената годишна стапка на раст на глобалните вегетаријански кондиторски производи ќе биде 11,8% од 2020 до 2027 година.

Преференциите за исхрана базирани на растително потекло стануваат здравствен тренд, а се повеќе потрошувачи се свртуваат кон веганските слатки.
Фаџот со „функционализација“ и „вегетаријанизација“ сигурно ќе има огромен простор за раст на пазарот. Jiannuo Biological има за цел „вегетаријанска“ функционална нутритивна патека и е посветена на истражувањето и развојот и OEM бизнисот на производи од епови со растителни состојки како што се вегетаријански колоиден пектин и морска гума за џвакање, и се залага за вегетаријанство на функционална нутритивна празнина или , за да креирате „1+1>2" вегетаријански функционални хранливи гуми за џвакање за B2B клиенти и крајни потрошувачи.

Здравјето несомнено сè уште е главната тема на идниот развој на целата прехранбена индустрија.

За полето на нутриционистичката епоа, „вегетаријанизацијата“ е само нова појдовна точка во процесот на нутритивно здравје + иновации.

Да се ​​биде застапник на веганските гуми е важна манифестација на напорите за одржливост во прехранбената индустрија.

 


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Прилог:
  Изберете друг јазик
  English
  العربية
  Deutsch
  Español
  français
  italiano
  日本語
  한국어
  Português
  русский
  简体中文
  繁體中文
  Afrikaans
  አማርኛ
  Azərbaycan
  Беларуская
  български
  বাংলা
  Bosanski
  Català
  Sugbuanon
  Corsu
  čeština
  Cymraeg
  dansk
  Ελληνικά
  Esperanto
  Eesti
  Euskara
  فارسی
  Suomi
  Frysk
  Gaeilgenah
  Gàidhlig
  Galego
  ગુજરાતી
  Hausa
  Ōlelo Hawaiʻi
  हिन्दी
  Hmong
  Hrvatski
  Kreyòl ayisyen
  Magyar
  հայերեն
  bahasa Indonesia
  Igbo
  Íslenska
  עִברִית
  Basa Jawa
  ქართველი
  Қазақ Тілі
  ខ្មែរ
  ಕನ್ನಡ
  Kurdî (Kurmancî)
  Кыргызча
  Latin
  Lëtzebuergesch
  ລາວ
  lietuvių
  latviešu valoda‎
  Malagasy
  Maori
  Македонски
  മലയാളം
  Монгол
  मराठी
  Bahasa Melayu
  Maltese
  ဗမာ
  नेपाली
  Nederlands
  norsk
  Chicheŵa
  ਪੰਜਾਬੀ
  Polski
  پښتو
  Română
  سنڌي
  සිංහල
  Slovenčina
  Slovenščina
  Faasamoa
  Shona
  Af Soomaali
  Shqip
  Српски
  Sesotho
  Sundanese
  svenska
  Kiswahili
  தமிழ்
  తెలుగు
  Точики
  ภาษาไทย
  Pilipino
  Türkçe
  Українська
  اردو
  O'zbek
  Tiếng Việt
  Xhosa
  יידיש
  èdè Yorùbá
  Zulu
  Тековен јазик:Македонски