Manufacturer of high quality chocolate equipment and fudge equipment since 2003

Јазик
VR

Чоколадната машина за меланже е дизајнирана за занаетчиски производители на храна и за оние кои сакаат да ја претворат страста во нов потфат. Создадете наградувани чоколади, вкусни путер од јаткасти плодови, пралини, намази и бази за сладолед и сладолед за да го подигнете вашиот бренд на следното ниво.

Ниската рафинирање ја максимизира хранливата вредност додека го зачувува производот's рок на траење. Идеален за преработка на суровини со висока хранлива вредност.

На Меланџер  Мотор со континуирана работа со висока ефикасност, заштеда на енергија, е конструиран специјално да работи 24 часа без ризик од прегревање и без потреба од надворешни вентилатори за ладење.

 Единицата е подготвена за приклучување и репродукција и има пригоден механизам за навалување што го прави чистењето и празнењето брзо и едноставно, а Melanger е доволно лесен за лесно да се преместува. Јаст'Модуларниот дизајн го прави уредот лесен за склопување и расклопување, а поставувањето бара само основно знаење и едноставни алатки.


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски