Manufacturer of high quality chocolate equipment and fudge equipment since 2003

Јазик
VR

Чоколадна мелница за топчиња е специјална машина за фино мелење чоколадо и нејзината смеса.

Преку ударот и триењето помеѓу материјалот и челичната топка во вертикалниот или хоризонталниот цилиндар, материјалот фино се меле до потребната финост.

Целото тело на машината е изработено од нерѓосувачки челик, со помош на контролниот систем Delta, Schneider Electric и пумпата Durrex.

Оваа машина е дизајнирана според карактеристиките на природниот какао путер и еквивалент на какао путер (CBE). Таа е во вертикална структура, чоколадната маса се храни од дното со чоколадната пумпа, потоа поминува низ четири зони за прилагодување на температурата и една зона за задржување на температурата, а потоа излегува од врвот на машината. По овој процес, чоколадниот производ ќе биде добро кристализиран со мазен вкус, добра завршна обработка и подолг рок на траење.

- вклучувајќи една декристална цевка.

- Мотор: SEW или Nord

- Контролен вентил за проток: Сименс

- Електромагнетниот вентил: YIBO, пумпа Grundfos

- Конвертор и копче за фреквенција: Schneider или друга увезена марка.

- Копче: Етон (Америка)

- SKF/NSK или кои било други увезени лежишта.


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски